Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
Youtube.com
wtorek, 22 kwietnia 2025 09:18
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Artykuły
Plebiscyty
Wydarzenia
Galerie zdjęć
Firmy
FAQ
EXPRESS TV
PILSKA.TV
ARTYKUŁY
NA ŻYWO
HISTORIA KRAJNY
OPINIE I FELIETONY
PRODUKCJA
NADAWCA
Telewizja ExpressTV
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Artykuły
Wybierz kategorię
Premierowe
Telewizja ExpressTV
PILSKA TV
Redakcja
Nadesłane
Opinie i felietony
Na sygnale
Tylko u nas
Publikacje poradnikowe
Kultura i rozrywka
Sport
Historia regionu
Publikacje seryjne
Wideo
Galerie wideo
Informacje o nadawcy
PRODUKCJA TELEWIZYJNA
Gmina Złotów
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Trzy legendy punk rocka w Pile na Barce!!!!
Klub Rockowy BARKA w Pile zaprasza na koncert z okazji XX-lecia zespołu THE ANALOGS, na którym gościem specjalnym będzie zespół FARBEN LEHRE, który zagra materiał z płyty "Projekt Punk" oraz legenda polskiej sceny punk, zespół REJESTRACJA. Impreza 7 listopada 2015 r. (sobota) od godziny 19.00.
02.11.2015 09:37
Bezpłatne warsztaty jak zrobić „Trzy kroki do wymarzonej pracy”
Klub Toastmasters Piła zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach cyklu warsztatów Projekt Czempion. Tym razem do Piły przyjedzie konsultant biznesowy, rekruter, trener, mentor, od 10 lat współwłaściciel Milado Centrum Rozwoju Personalnego – Adrian Wrociński.
01.11.2015 18:23
PTPS Piła okazał się lepszy od SK banku Legionovii Legionowo.
Siatkarki PTPS Piła odniosły swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w meczu przeciwko zespołowi SK bank Legionovia Legionowo . Wynik wczorajszego meczu to 3:1(25:18, 30:28, 22:25, 25:13)
01.11.2015 09:54
Zoomy Fashion 14.11.2015 moda, elegancja i zdrowie
Zoomy Fashion to największe wydarzenie modowe w Pile i regionie. Pierwszy pokaz miał miejsce trzy lata temu i wzbudził olbrzymie zainteresowanie
30.10.2015 18:17
3
Budżet 2016r. - będą inwestycje i podwyżki płac
Zarząd Powiatu w Pile 30 października br. przyjął wstępne wielkości prognozowanych dochodów i wydatków budżetu powiatu pilskiego na 2016 rok
30.10.2015 17:50
1
Naukowe szaleństwa podczas Pikniku Technicznego
Czy można prosto przekazać wiedzę o naukach ścisłych? Można! Przekonać mogło się o tym blisko 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w kolejnym PIKNIKU TECHNICZNYM. Mimo, iż pogoda piknikowa nie była, to wykładowcy i studenci Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile, zadbali o to, by atmosfera była gorąca.
30.10.2015 15:08
Siatkarski maraton w Pile
Zawodniczki PTPS-u Piła w ciągu ośmiu dni rozegrają trzy spotkania. Przeciwnikami będą kolejno siatkarki z Legionowa, Łodzi i Bielska. Gospodarzem wszystkich meczów będzie zespół z Piły, co powoduje, że najbliższy tydzień będzie prawdziwym świętem siatkówki w naszym mieście.
30.10.2015 14:38
poprzednia
456
457
458
459
460
następna
KOMENTARZE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
1155
Treść komentarza:
A co z tymi lokalami typu pitcoin i CBD ? Ktoś się za te dziuple w koncu weźmie ?
Data dodania komentarza:
19.04.2025, 00:39
Źródło komentarza:
Nalot na nielegalny hazard w Złotowie
Autor komentarza:
Łubudubu
Treść komentarza:
Za czasów tej podłej komuny w poście stawały dyskoteki, wszelkie huczne zabawy. W drugie święto dyskdżokeje lali wodę ze sceny w PEDEKu. Dzisiaj nikt nie przerywa swej działalności, dyskoteki walą basem na cały regulator. A tu żal o konkurs tańca dzieci. Jakież to żałosne, Piotrusiu
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 23:21
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
do wyżej
Treść komentarza:
Nie zawracaj kijem Wisły.Z takim dyletantem jak ty nie mam przyjemności rozmawiać.Idź do kościoła.Nic tu po tobie.
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 17:41
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
Do ekonomisty
Treść komentarza:
Mam nadzieje , że w sprawach ekonomicznych nie jesteś dyletantem. Zgadzam się, że Polska jest państwem świeckim – ta zasada wynika zarówno z Konstytucji RP (art. 25 i 53), jak i z przemian ustrojowych po 1989 roku. Jednak warto przywołać fakty obalajace Twoje twierdzenie. Polska, nie przyjęła modelu „twardej separacji” Kościoła od państwa, jak np. Francja. Nasz model opiera się na zasadzie bezstronności światopoglądowej przy jednoczesnym poszanowaniu tożsamości religijnej obywateli. Potwierdza to zarówno Konstytucja, jak i Konkordat między Polską a Stolicą Apostolską. Obiekty sakralnych jest własnością wspólnot religijnych – najczęściej Kościoła katolickiego. Istnieją oczywiście obiekty przekazane w użytkowanie, współfinansowane z funduszy publicznych lub wpisane do rejestru zabytków – wtedy państwo lub samorząd może mieć pewien udział w utrzymaniu lub użytkowaniu budynku, ale nigdzie nie oznacza to pełnej własności. Wykorzystanie obiektów sakralnych do celów świeckich Organizowanie koncertów w świątyniach, zwłaszcza gdy są to wydarzenia o charakterze kulturalnym i podnoszące atrakcyjność turystyczną miasta, jest praktyką spotykaną w wielu krajach – również tych o dużej świeckości państwa. Jednak ich organizacja musi odbywać się za zgodą właściciela obiektu, czyli parafii czy diecezji, jeśli to kościół. Argument ekonomiczny jest ważny, ale nie może on całkowicie przeważyć nad zasadami współżycia społecznego i poszanowania uczuć religijnych – niezależnie, czy dotyczy to katolików, protestantów, żydów czy ateistów. W państwie pluralistycznym nie chodzi o „przypodobywanie się”, lecz o równowagę i dialog. Reasumując: warto rozróżniać świeckość państwa od laicyzacji przestrzeni publicznej oraz rozumieć prawne i własnościowe aspekty związane z użytkowaniem kościołów. Merytoryczna dyskusja powinna opierać się na faktach, a nie emocjonalnych ocenach i fałszywych przekazach. Pozdrawiam serdecznie!
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 16:43
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
do wyżej
Treść komentarza:
Spadaj z tymi twoimi anachroizmami i z tymi purpurowymi kłamcami,pedofilami co gwałcą ministrantów.(nie mają ogórków tak jak ty ? ) Nie podpisuj sie cymbale N. raczej debil-napisz
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 15:25
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
535
Treść komentarza:
Od dzieci się zaczyna...rewolucje. https://youtu.be/Z8Y-7cnGjLY?si=dSuC2oq55RZDOu8x
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 08:59
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Reklama
Reklama