7 EKOprojektów z Miasta Piły
W konkursie wzięły udział przede wszystkim placówki edukacyjne. Szkoły, biblioteki a nawet przedszkola zgłaszały swoje pomysły na uczynienie swojej okolicy bardziej ekologicznej i przyjaznej.
- Mieszkańcy Piły jak zwykle udowodnili, że kwestie ochrony środowiska są dla nich bardzo ważne. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na przygotowanie i przesłanie do nas swoich zgłoszeń. Z niecierpliwością czekam na werdykt Jury. – mówi Dariusz Mikołajczyk, Prezes Zarządu Altvater Piła
Teraz do pracy przystąpią Jurorzy, którzy będą musieli wybrać najlepsze projekty pomagające w ochronie środowiska w rejonie Miasta Piły.
- W gronie ekspertów zasiadają zarówno doświadczeni samorządowcy, jak również osobowości takie, jak dziennikarze Marzena Rogalska i Tomasz Zubilewicz oraz aktor Antoni Królikowski. Najlepsze projekty zostaną wskazane do końca czerwca i nagrodzone kwotą do 5 tysięcy złotych. Pomysłodawcy będą mieli czas na ich realizację do końca tego roku. powiedziała Julia Bednarska, koordynatorka projektu.
Polacy są EKOpomysłowi!
W sumie do Projektu Grantowego ENERIS zgłoszono 102 projekty, a wachlarz pomysłów jest bardzo szeroki i zaskakuje innowacyjnym podejściem do tematyki ochrony środowiska.
- Przede wszystkim chcę bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy przesłali swoje pomysły. Mam nadzieję, że Program Grantowy zachęcił wiele podmiotów działających dla swoich społeczności do przyjrzenia się lokalnym potrzebom w zakresie ochrony środowiska. powiedziała Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS, pomysłodawczyni i organizatorka projektu - Sama liczba pomysłów i ich różnorodność najlepiej pokazują, jak wiele mamy do zrobienia ale też jak ogromny potencjał tkwi w każdym z nas, niezależnie od wieku, płci czy regionu kraju.
Program Grantowy ENERIS „Pomysły chroniące środowisko” łączy realizację misji ENERIS, jaką jest ochrona środowiska z zaangażowaniem lokalnych społeczności w miejscach, w których firma prowadzi swoją działalność. Konkurs promuje inicjatywy proekologiczne, mające na celu ochronę środowiska, realizowane przez lokalne społeczności działania służące ograniczeniu negatywnego oddziaływania człowieka na otoczenie, a także wspierające budowanie szeroko pojętej zielonej infrastruktury miejskiej. Jest on skierowany do podmiotów zarejestrowanych lub działających na terenie gmin nie prowadzących działalności gospodarczej, a także instytucji i organizacji społecznych o charakterze non-profit, szkół i grup nieformalnych.
---
ENERIS to największa polska firma działająca w obszarze ochrony środowiska, specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej oraz energetyki odnawialnej. Jesteśmy sprawdzonym partnerem wielu samorządów, z którymi realizujemy zadania dotyczące gospodarki komunalnej: odbioru, transportu i przetwarzania odpadów oraz odzysku surowców. Posiadamy potencjał do budowy zindywidualizowanych rozwiązań dla naszych partnerów. Firma od początku działania angażuje się społecznie, przede wszystkim w działania edukacyjne, których celem jest zmiana postaw społecznych dotyczących zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko czy odpowiedzialne postępowanie z odpadami. Nasza idea edukacyjna opiera się na hasłach Redukuj – Odzyskuj – Przetwarzaj. Redukuj swój wpływ na środowisko, Odzyskuj – tyle surowców, ile możliwe oraz Przetwarzaj – te odpady, których nie można odzyskać.
---
Od 1 lutego 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem spółek Altvater Piła, ZGOK Balin, MPO Jaworzno oraz właścicielem ECU Jaroszów i ENERIS Recycling. ENERIS Surowce S.A. ma ambicje łączyć tradycje oferowania najwyższej jakości usług dla środowiska z nowoczesnym technologicznie i ekonomicznie podejściem do odzyskiwania zasobów. Więcej na: www.grupa-eneris.pl
Napisz komentarz
Komentarze