Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
Youtube.com
środa, 23 kwietnia 2025 02:21
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Artykuły
Plebiscyty
Wydarzenia
Galerie zdjęć
Firmy
FAQ
EXPRESS TV
PILSKA.TV
ARTYKUŁY
NA ŻYWO
HISTORIA KRAJNY
OPINIE I FELIETONY
PRODUKCJA
NADAWCA
Telewizja ExpressTV
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Artykuły
Wybierz kategorię
Premierowe
Telewizja ExpressTV
PILSKA TV
Redakcja
Nadesłane
Opinie i felietony
Na sygnale
Tylko u nas
Publikacje poradnikowe
Kultura i rozrywka
Sport
Historia regionu
Publikacje seryjne
Wideo
Galerie wideo
Informacje o nadawcy
PRODUKCJA TELEWIZYJNA
Gmina Złotów
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Przymusowa sterylizacja Romów w Szpitalu Powiatowym w Złotowie
Historia ta łączy się z człowiekiem, którego w jubileuszowej publikacji "Złotów 1370-2020" prof. Joachim Zdrenka przedstawił w jednoznacznie pozytywny sposób. Tymczasem doktor Kurt Messerschmidt z pewnością na taką laurkę nie zasłużył. Dowodzi tego historia złotowskich Romów, w którą niechlubnie wpisało się jego nazwisko.
25.03.2024 08:15
2
8
Rolnicy zapowiadają wizyty w biurach parlamentarzystów!
„Europosłowie, posłowie, senatorowie. Wobec waszego lekceważącego stosunku do naszych problemów rolniczych oraz braku konstruktywnego dialogu...”. Tak rozpoczyna się film zamieszczony w mediach społecznościowym przez przedstawicieli protestujących rolników. Znajduje się w nim także zapowiedź odwiedzin biur parlamentarzystów z naszego regionu. M.in. Adama Sznejfelda Henryka Szopińskiego (Koalicja Obywatelska) i Adama Lubońskiego (Trzecia Droga). Odbędą się one w dniu 4 kwietnia. Parlamentarzyści, którzy będą „lać wodę” lub w inny sposób ignorować postulaty rolnicze, muszą mieć świadomość, że kolejna wizyta połączona zostanie z protestami przed ich biurami. Taka zapowiedź także pojawia w opublikowanym na portalu społecznościowym materiale. Przypominamy, że rolnicy protestują m.in. przeciw pakietowi klimatycznemu „fit for 55”, który w Parlamencie Europejskim poparli politycy Koalicji Obywatelskiej, PSL i i Polski 2050 Szymona Hołowni.
24.03.2024 21:57
2
3
Pożar u kandydata do samorządu
Niedziela przywitała krajeńskich strażaków groźnym pożarem. OSP Krajenka informuje: "po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar budynku gospodarczego. Nasze działania polegały na gaszeniu objętego ogniem obiektu oraz podaniu kolejnego prądu gaśniczego w obronie budynku mieszkalnego będącego w bardzo bliskim sąsiedztwie". W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki: OSP Krajenka 669[P]12, OSP Krajenka 669[P]11 OSP Krajenka 669[P]15, OSP Augustowo / Głubczyn 667[P]22, JRG Złotów 661[P]25. Budynek należy do jednego z kandydatów, który startuje w wyborach do lokalnego samorządu. Położony jest przy ulicy Władysława Jagiełły. Wysokość strat nie jest znana. Pożar wybuchł około godziny 13:00.
24.03.2024 17:01
1
4
Młodzi piłkarze rywalizowali o puchar Mateusza Raczyńskiego
23 marca w Hali Złotowianka odbył się Turniej Orlików SPARTA HYDROPEX CUP o Puchar Prezesa Mateusza Raczyńskiego. Wzięli w nim udział zawodnicy urodzeni w 2014 roku i młodsi. Na Złotowskiej hali rywalizowały zespoły Akademia Piłkarska "Start" Jastrowie Akademia KP MOSIR Piła LKS Tarnovia Tarnówka AP Szczecinek, AP Respect Zakrzewo oraz trzy zespoły Akademia Piłkarska Hydropex Sparta Złotów. Jak podają organizatorzy, Turniej obfitował w wiele pięknych bramek i akcji. Nagrody w postaci medali oraz pucharów ufundowane przez firmę Hydropex oraz Pana Andrzeja Misiaka, zostały wręczone przez prezesa firmy Hydropex Pana Mateusza Raczyńskiego i Pana Andrzeja Misiaka. Zapraszamy do galerii.
24.03.2024 16:00
4
Złote Herby rozdane po raz XXIV
22 marca 2024 r. w sali kinowej Złotowskiego Domu Kultury miał miejsce wielki finał konkursu Powiatowe Godło Promocyjne Złoty Herb 2023. Jego Kapituła doceniła m.in. pracę Kamili Krzanik Dworanowskiej. Kierowana przez nią instytucja, Muzeum Ziemi Złotowskiej, otrzymała nagrodę specjalną za pielęgnowanie historii i tradycji miasta Złotowa oraz regionu. Organizatorami wydarzenia były Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie oraz Burmistrz Złotowa - Adam Pulit.
24.03.2024 11:01
2
O mijającej kadencji RM w Złotowie nieco z przymrużeniem oka
Trwa kampania wyborcza. W niej słyszymy cały katalog obietnic. Przyszli radni zrobią to lub tamto. Tymczasem, cicho sza wokół mijającej kadencji. Także dokonań tych, którzy uzurpują sobie rolę trybuna ludu i jego rzecznika. Podsumowanie mijającej kadencji Rady Miejskiej w Złotowie. Kto zlikwidował Dom Kultury, kto rozebrał pomosty, którzy z kandydatów to ściemniacze?
24.03.2024 09:28
5
2
Śmierć funkcjonariusza w Skórce koło Piły
Rozległy się strzały, które przeszyły pierś komendanta Antoniego Mikołajczyka. Ten po chwili padł na ziemię i skonał. Kto zabił funkcjonariusza i dlaczego?
23.03.2024 13:13
2
5
poprzednia
44
45
46
47
48
następna
KOMENTARZE
Poprzednie
Następne
Autor komentarza:
Tomek
Treść komentarza:
"Miliony Polaków na całym świecie całowało wczoraj Krzyż, a za 30 dni (jak za 30 srebrników) znaczna ich część będzie głosować na ludzi, którzy Krzyżem gardzą, Krzyża się wstydzą, Krzyż chcą usunąć..." Niech ten czas obecności Chrystusa w grobie będzie dla nas czasem refleksji, zjednoczenia i ponownego wyboru Chrystusa w swoim życiu, abyśmy byli spójni i wiarygodni. EDIT: To nie jest post o polityce. To jest post o konsekwencji w wierze i o publicznym wyznawaniu jej. O konsekwencji, bo jeśli jestem z Chrystusem to jestem z Nim w kościele, w domu, pracy, w szkole i przy głosowaniu także. O wyznawaniu wiary - bo to nie jest sprawą prywatna, ale musi się przekładać na życie społeczne, na decyzję, które widzą inni. Z błogosławieństwem ✝️ Ks Marcin Modrzyński
Data dodania komentarza:
22.04.2025, 12:48
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
Ja
Treść komentarza:
idiotyzmem, ale dyletanctwem również (choć "do wyżej" znaczenia tego słowa nie rozumie) jest stwierdzenie, że wypowiadać się o Pieniążkowskim może tylko mieszkaniec Złotowa. Mogę ja, ktoś z Warszawy albo z Krajenki lub ktokolwiek. Aktywność Pieniążkowskiego za publiczne pieniądze, a także jego zaniechania w sferze realizacji zadań publicznych i ograniczeniu się jedynie do rozrywki mają charakter publiczny
Data dodania komentarza:
22.04.2025, 09:36
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
1155
Treść komentarza:
A co z tymi lokalami typu pitcoin i CBD ? Ktoś się za te dziuple w koncu weźmie ?
Data dodania komentarza:
19.04.2025, 00:39
Źródło komentarza:
Nalot na nielegalny hazard w Złotowie
Autor komentarza:
Łubudubu
Treść komentarza:
Za czasów tej podłej komuny w poście stawały dyskoteki, wszelkie huczne zabawy. W drugie święto dyskdżokeje lali wodę ze sceny w PEDEKu. Dzisiaj nikt nie przerywa swej działalności, dyskoteki walą basem na cały regulator. A tu żal o konkurs tańca dzieci. Jakież to żałosne, Piotrusiu
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 23:21
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
do wyżej
Treść komentarza:
Nie zawracaj kijem Wisły.Z takim dyletantem jak ty nie mam przyjemności rozmawiać.Idź do kościoła.Nic tu po tobie.
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 17:41
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Autor komentarza:
Do ekonomisty
Treść komentarza:
Mam nadzieje , że w sprawach ekonomicznych nie jesteś dyletantem. Zgadzam się, że Polska jest państwem świeckim – ta zasada wynika zarówno z Konstytucji RP (art. 25 i 53), jak i z przemian ustrojowych po 1989 roku. Jednak warto przywołać fakty obalajace Twoje twierdzenie. Polska, nie przyjęła modelu „twardej separacji” Kościoła od państwa, jak np. Francja. Nasz model opiera się na zasadzie bezstronności światopoglądowej przy jednoczesnym poszanowaniu tożsamości religijnej obywateli. Potwierdza to zarówno Konstytucja, jak i Konkordat między Polską a Stolicą Apostolską. Obiekty sakralnych jest własnością wspólnot religijnych – najczęściej Kościoła katolickiego. Istnieją oczywiście obiekty przekazane w użytkowanie, współfinansowane z funduszy publicznych lub wpisane do rejestru zabytków – wtedy państwo lub samorząd może mieć pewien udział w utrzymaniu lub użytkowaniu budynku, ale nigdzie nie oznacza to pełnej własności. Wykorzystanie obiektów sakralnych do celów świeckich Organizowanie koncertów w świątyniach, zwłaszcza gdy są to wydarzenia o charakterze kulturalnym i podnoszące atrakcyjność turystyczną miasta, jest praktyką spotykaną w wielu krajach – również tych o dużej świeckości państwa. Jednak ich organizacja musi odbywać się za zgodą właściciela obiektu, czyli parafii czy diecezji, jeśli to kościół. Argument ekonomiczny jest ważny, ale nie może on całkowicie przeważyć nad zasadami współżycia społecznego i poszanowania uczuć religijnych – niezależnie, czy dotyczy to katolików, protestantów, żydów czy ateistów. W państwie pluralistycznym nie chodzi o „przypodobywanie się”, lecz o równowagę i dialog. Reasumując: warto rozróżniać świeckość państwa od laicyzacji przestrzeni publicznej oraz rozumieć prawne i własnościowe aspekty związane z użytkowaniem kościołów. Merytoryczna dyskusja powinna opierać się na faktach, a nie emocjonalnych ocenach i fałszywych przekazach. Pozdrawiam serdecznie!
Data dodania komentarza:
18.04.2025, 16:43
Źródło komentarza:
Wielkanocny taniec z Pieniążkowskim
Reklama
Reklama