5,2 miniona Polaków w wieku powyżej 15 lat ogląda telewizje lokalne – to najnowszy wynik badań Krajowego Instytutu Mediów. Instytut po raz trzeci zmierzył oglądalność i rozpoznawalność telewizji lokalnych. Pomiar ten powstaje raz na kwartał przy badaniu słuchalności stacji radiowych. O metodach pracy ankieterów i doskonaleniu ich opowiadała Maja Kurzelewska z KIM. Zespół badawczy jest otwarty na współpracę z nadawcami, by wyniki kolejnych pomiarów były coraz bliższe rzeczywistości. Aktualne wyniki pomiaru zasięgów telewizji lokalnych dostępne są na stronie Krajowego Instytutu Mediów.
Wyniki badań telewizji lokalnych w rankingu ogólnopolskim.
Kolejny wykaz rankingu przedstawia badania w poszczególnych województwach, w naszym przypadku prezentujemy województwo wielkopolskie.
O fenomenie telewizji lokalnych, rozpoczynając X Forum mówiła Ewa Michalska. Pierwsze niezależne telewizje lokalne powstały ponad 30 lat temu, gdy nie było jeszcze ustawy medialnej, a po polsku nadawała wyłącznie TVP. Organizowali je lokalni liderzy – dziennikarze i inżynierowie równolegle z pierwszymi sieciami telewizji kablowej. Ich fenomen tkwi w tym, że najbliżej widza, że nie da się ich upolitycznić, że nie dzielą, a łączą ludzi. Wciąż istnieje ich ponad 150 i są w prawie każdym powiecie. Wciąż ogląda je ponad 5 milionów widzów i łącznie są wielką siłą medialną w Polsce. Jak wielką, okazało się niedawno, kiedy przy dużym wsparciu telewizji lokalnych branża medialna wpłynęła na wycofanie projektu ustawy LEX PILOT.
Napisz komentarz
Komentarze