Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 7 kwietnia 2025 01:11
Reklama

Stadion przy ul. Okrzei w Pile – masz historyczne zdjęcia?

Podziel się
Oceń

Starosta pilski Franciszek Tamas zwraca się z apelem do mieszkańców Piły, którzy dysponują historycznymi zdjęciami stadionu przy ul. Okrzei w Pile, o ich udostępnienie Starostwu Powiatowemu w Pile. Zdjęcia miałyby posłużyć do przygotowania nowej koncepcji zagospodarowania obiektu i w przyszłości opracowania jego monografii

Starosta pilski Franciszek Tamas zwraca się z apelem do mieszkańców Piły, którzy dysponują historycznymi zdjęciami stadionu przy ul. Okrzei w Pile, o ich udostępnienie Starostwu Powiatowemu w Pile. Zdjęcia miałyby posłużyć do przygotowania nowej koncepcji zagospodarowania obiektu i w przyszłości opracowania jego monografii.

 

Jak już informowaliśmy stadion sportowy przy ul. Okrzei może stać się wizytówką Piły, a to za sprawą modernizacji, która ma szansę rozpocząć się już w przyszłym roku. Z taką interpelacją wystąpił radny Rady Powiatu w Pile Robert Judycki. - Bywam na tym stadionie przy okazji różnych wydarzeń i uważam, że zasługuje on na gruntowną przebudowę – mówi Robert Judycki, radny Rady Powiatu w Pile. - Przy opracowaniu nowej koncepcji warto zastanowić się nad jak najlepszą funkcjonalnością obiektu pod kątem organizacji imprez na terenie miasta, nie tylko sportowych, ale również spotkań firmowych, a nawet dożynek powiatowych. Bardzo zależy mi, aby udało się wtrącić historyczne elementy w nowy „klimat" tego stadionu.

 

Stadion przy ul. Okrzei ma bardzo bogatą historię, której początki sięgają roku 1922. - W latach międzywojennych odbywały się tutaj spotkania międzypaństwowe, jak choćby mecz piłkarski pomiędzy miejscową drużyną SV „Hertha” 1910 a „Polonią” Bydgoszcz. Z tej okazji przybyło do Piły wielu Polaków z okolicznych miejscowości w tym również ze Złotowa i Zakrzewa z flagami narodowymi aby kibicować bydgoszczanom – mówi Maciej Usurski, kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile, który badał historię obiektów sportowych w Pile. - Po wojnie najpierw trenowali tu zawodnicy Robotniczego Klubu Sportowego „Orzeł” założonego przy Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego, a od 1948 roku służył on piłkarzom Kolejowego Klubu Sportowego „Polonia” utworzonego przez pracowników parowozowni i stacji PKP Piła. Dopiero w latach osiemdziesiątych obiekt przejął Klub Sportowy „Gwardia”. Od 2001 roku jego właścicielem jest Powiat Pilski.

 

Starosta pilski Franciszek Tamas uważa, że nowa koncepcja zagospodarowania stadionu przy ul. Okrzei rzeczywiście musi odpowiadać potrzebom mieszkańców. Zgadza się również z tym, iż nie można zaprzepaścić jego spuścizny historycznej. - Bez wątpienia jest to unikatowy obiekt nie tylko z uwagi na jego położenie czy potencjalne możliwości wykorzystania do celów sportowo-rekreacyjnych, ale przede wszystkim z uwagi na ogromne tradycje – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. - To tu kumulowało się życie sportowe miasta przez wiele lat i chcemy o tym pamiętać. Dlatego też zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców Piły o udostępnienie Starostwu przedwojennych i powojennych zdjęć tego obiektu oraz organizowanych tam zawodów czy spotkań. Fotografie pomogą nam - przygotowując nową koncepcję - poczuć ducha tego obiektu, a w przyszłości wydać jego monografię.

 

Fotografie stadionu przy ul. Okrzei oraz wydarzeń, które się na nim odbywały bardzo prosimy udostępniać na adres e-mail: [email protected]. Wszystkie zdjęcia dostarczone osobiście do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Pile przy al. Niepodległości 33/35 po skopiowaniu, zostaną zwrócone właścicielom.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 7 km/h

ReklamaMarcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: emigranci juz atakująTreść komentarza: A referendum olali? Tak to jest jak ma się mały rozumek. Ten folksdojcz zapowiadał co zrobi. Krzyczał konstytucja i ją łamie . Krzyczał praworządność i jej nie przestrzega. Krzyczał że będzie żyło się lepiej ale nie powiedział że Polakom. On musi służyć szwabow a nie wam pelikanyData dodania komentarza: 6.04.2025, 18:42Źródło komentarza: Radykalna zmiana w Złotowie? Czy będzie referendum?Autor komentarza: TeeTreść komentarza: pojechał wieczorem najebać się z krzykiemData dodania komentarza: 6.04.2025, 11:59Źródło komentarza: Zmowa cenowa w Złotowie? UOKiK ujawnia kolejne szczegóły!Autor komentarza: the gunTreść komentarza: Widzę, że nie kumasz o co chodzi. Każdy ma prawo ustalać sobie ceny i to jest prawidłowe, na tym polega wolny rynek. Nie ma tylko prawa zmawiać się ze wszystkimi graczami, aby te ceny trzymać solidarnie sztywno . Dokładnie nie robić tego, czyli tłamsić dowolności, co na początku swojej wypowiedzi wskazałeś , że każdy może ceny dowolnie zmieniać. Zmowa cenowa. Na tym to polega. Rozmumiesz teraz na czym polega zmowa cenowa i dlaczego jest szkodliwa dla rynku , dla konsumenta i dlaczego jest ścigana i karana?Data dodania komentarza: 6.04.2025, 11:57Źródło komentarza: Zmowa cenowa w Złotowie? UOKiK ujawnia kolejne szczegóły!Autor komentarza: anderTreść komentarza: Sek w tym ze kazdy producent ustala przeciez swoje ceny. Od zawsze. Wiec w czym tu sa winne sklepy? Bo ludzie maja swoj rozum i kupia to co najtansze - czy to bedzie ta marka czy innaData dodania komentarza: 5.04.2025, 18:52Źródło komentarza: Zmowa cenowa w Złotowie? UOKiK ujawnia kolejne szczegóły!Autor komentarza: Oczywiście.Treść komentarza: Czy w powiecie Złotowskim Polacy stanowią większość. Parafrazując Smolenia należy bezsprzecznie odpowiedzieć " No pewnie 😀😃😄😁. Wystarczy spojrzeć na skład Rady Miasta i Rady Powiatu, sami swoi czyli nowe młode pokolenie zachowujące ciągłość czerwonych Słowian z 22 lipca 1952roku także a może przede wszystkim wśród wyborców.Data dodania komentarza: 4.04.2025, 20:55Źródło komentarza: Czy w powiecie złotowskim Polacy stanowią (jeszcze) większość?Autor komentarza: Bez ściemy.Treść komentarza: Co tu dużo mówić, zmiany dla zmian a PiS powiat Złotowski, nie istnieje. Jeśli tak to ludzie pytają, gdzie?Data dodania komentarza: 4.04.2025, 20:46Źródło komentarza: Andrzej Kisiel o sytuacji w powiecie: nepotyzm, czystki i polityczne ustawki
Reklama
Reklama