Kto może się rejestrować od 15 stycznia?
Zarejestrować może się każdy, ale nie każdy otrzyma szczepionkę niemal od razu. Grupą priorytetową są w tym przypadku Polacy powyżej 80. roku życia. Z kole 22 stycznia rozpocznie się rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla obu tych grup wystartują już 25 stycznia i to właśnie one są w tej sytuacji uprzywilejowane.
Już teraz chęć zaszczepienia mogą jednak zgłosić także osoby spoza wspomnianych wyżej grup, tyle że na razie nie otrzymają one skierowania. To tylko swego rodzaju deklaracja chęci przystąpienia do Narodowego Programu Szczepień. Dopiero, gdy rozpoczną się szczepienia naszej grupy zawodowej czy też wiekowej otrzymamy maila z powiadomieniem o tym i będziemy mogli umówić się na konkretny termin.
Jak się zarejestrować?
Istnieją trzy sposoby rejestracji: telefonicznie, internetowo i bezpośrednio w punkcie szczepień.
Jeśli wybierzecie pierwszą opcję, a więc rejestrację telefoniczną, konieczne będzie skorzystanie z całodobowej i bezpłatnej infolinii dostępnej pod numerem telefonu 989. Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
Osoby posiadające Profil Zaufany, mogą także zarejestrować się przez internet, korzystając ze swojego konta e-pacjent. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Zgłosić można się także osobiście do jednego z tysięcy punktów szczepień na terenie naszego kraju. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedniego terminu, wystarczy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
Gdzie się zaszczepić?
Lista punktów, w których wykonywane będą szczepienia dostępna jest chociażby na stronach rządowych. Również poszczególne urzędy szeroko informują o istnieniu takich punktów na swoim terenie. Poniżej przygotowana przez nas lista w powiecie złotowskim (źródło Starostwo Powiatowe w Złotowie):
Przychodnia FAMILIA w Zakrzewie
Przychodnia FAMILIA w Lipce
Przychodnia FAMILIA w Łąkie
ZESPÓŁ DIAGNOSTYCZNO-LECZNICZY "MEDYK" KRZYSZTOF BRÓZDA w Złotowie
Piotr Burgieł w Lotyniu
OŚRODEK MEDYCYNY RODZINNEJ S.C. WOJCIECH LIWANDOWSKI, MARTA LIWANDOWSKA w Radawnicy
Zespół Lekarzy Rodzinnych "Medica" s.c. w Okonku
PRZEDSIĘBIORSTWO PODMIOTU LECZNICZEGO JERZY STĘPIEŃ PANACEUM P.L. w Złotowie
PRZYCHODNIA LEKARSKA MACIEJ WOŹNIAKOWSKI W JASTROWIU
PRZYCHODNIA LEKARSKA MACIEJ WOŹNIAKOWSKI w Sypniewie
SZPITAL POWIATOWY IM.ALFREDA SOKOŁOWSKIEGO W ZŁOTOWIE
PRZYCHODNIA MEDYCYNY RODZINNEJ "MEDICUS" PIOTR KALAMAT NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ w Tarnówce
Napisz komentarz
Komentarze