Kwas glikolowy – stężenie
Zanim przejdziemy jednak do efektów to należy bliżej przyjrzeć się stężeniom w jakich występuje. Mają one realny wpływ na działanie substancji. Tak więc stężenie do 15% zapewni działanie nawilżające, działanie złuszczające powierzchniowej warstwy naskórka (niewidoczne dla oka), działanie regeneracyjne i pobudzające. Mowa tu zwłaszcza o aktywności fibroblastów odpowiadających za produkcję elastyny i kolagenu. Z kolei stężenie 20%-35% poza wspomnianymi działaniami, daje jeszcze efekty oczyszczania i powierzchownego peelingu. Jeszcze większe stężenie, bo 50%-70% złuszcza naskórek, a także silnie pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze właściwej.
Kwas glikolowy – kiedy będzie działał?
Jak w każdym innym przypadku tak i tutaj można powiedzieć, że kwas kwasowi nierówny. Jeśli chce się uzyskać najlepsze efekty to należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze należy wybierać wolny kwas glikolowy, ponieważ tylko on ma właściwości głębokiej penetracji skóry. W przeciwieństwie do częściowo zneutralizowanego kwasu. Dodatkowo należy sprawdzić opisywane powyżej stężenie i dobrać je odpowiednio do potrzeb posiadanej skóry. Kolejnym ważnym aspektem jest jeszcze pH, postać kwasu (płyn, żel, zawiesina, krem), częstotliwość nakładania, czas oddziaływania na skórę, a także jej kondycja.
Kwas glikolowy – efekty
Przy odpowiednim stosowaniu kwasu glikolowego najlepiej u profesjonalnej kosmetyczki https://salonpieknecialo.pl/ można liczyć na widoczne efekty. Należeć do nich będą: usuwanie przebarwień (piegi, ostuda) redukcja drobnych i głębokich zmarszczek, spłycenie blizn, przyspieszona odnowa komórkowa, nawilżenie skóry, wyrównanie kolorytu, zmiękczenie i wygładzenie. Przy regularnym stosowaniu kwas glikolowy zapewnia również efekt odmłodzenia wynikający z wymienionych czynników. Co bardzo ważne na efekty działania kwasu nie trzeba długo czekać. Bardzo często już po pierwszym zabiegu wykonanym w gabinecie można zauważyć poprawę wyglądu skóry. Co ciekawe przy każdej wizycie u kosmetyczki można próbować wydłużać czas trzymania kwasu na twarzy. Musi się to odbywać pod ścisłą kontrolą specjalisty, by nie doprowadzić do zaczerwieniania, czy podrażnienia skóry.
Mimo, iż kwas glikolowy występuje w wielu kosmetykach to jednak najlepsze efekty uzyskuje się po specjalistycznych zabiegach. Wykonywane w seriach przy zachowaniu racjonalnych odstępów czasu przynoszą satysfakcjonujące efekty. Dobrą kosmetyczkę, która przeprowadza tego typu zabiegi można znaleźć za pomocą internetu. Wystarczy jedynie wpisać np. hasło kwas glikolowy opole. Oczywiście miasto zmieniamy na rejon nas interesujący.