Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:07
Przeczytaj!

Wanny z konglomeratu: słów kilka o atutach i wadach

Obecnie projektowanie łazienek w duchu ekologii przestało być trendem - stało się normą. Współczesne aranżacje łączą komfort użytkowania z troską o środowisko, czemu doskonale odpowiada zastosowanie wanien z konglomeratu. Te ekologiczne modele produkowane są najczęściej z naturalnych składników, takich jak  żywica, marmur czy granit, co stanowi około 95% ich składu. Idealnie harmonizują z ekologicznymi założeniami, łącząc jednocześnie  wytrzymałość i estetykę.
  • 29.04.2024 07:06
  • Autor: Grupa tipmedia
Wanny z konglomeratu: słów kilka o atutach i wadach

Atuty konglomeratu

Wielu klientów nie wie, jak liczne są atuty konglomeratu i jak długo będzie ich cieszyć wykonana z takiego materiału matowa wanna. Otóż wanna, wykonana z lanego marmuru (a taką jest ceramika łazienkowa marki Miraggio), jest produktem zaskakująco długowiecznym. Przy czym mowa  nie tylko o tym, że konstrukcja wanien konglomeratowych jest bardzo solidna, ale także o tym, że ceramika zachowuje swój wspaniały wygląd przez wiele dziesięcioleci. Nawet po 20-30 latach, wanna konglomeratowa będzie wyglądała jak nowa! 

Ponadto lany marmur ma jednolitą masę i jest odporny na promieniowanie UV.  A więc z biegiem lat nie żółknie i nie odbarwia się, Pojawiające się na konglomeracie rysy są prawie niewidoczne i -co jeszcze bardziej ważne - nigdy nie odsłaniają  tzw. “drugiego dna”, które może mieć czarny lub szary kolor. Wszystko to pozwala skuteczniej naprawiać i wielokrotnie odnawiać wannę, w razie gdyby zaszła taka potrzeba.

Wady konglomeratu

A czy konglomerat ma wady? Oczywiście, tak samo jak i każdy inny materiał stosowany w produkcji urządzeń sanitarnych. Ale są to  wady najczęściej nic nieznaczące dla klientów, posiadaczy wanny z lanego marmuru. Głównymi minusem jest wyższa cena takiej ceramiki, w porównaniu do ceramiki stalowej lub wykonanej z akrylu. Inne wady konglomeratu zauważyć można podczas jego pielęgnacji:

  • dość duża waga, która utrudnia proces transportu i instalacji;
  • lanego marmuru nie można czyścić za pomocą mocnych chemikaliów;
  • producenci nie zalecają szorowania powierzchni lanego marmuru szczotkami metalowymi.

Jeśli więc zaprosisz do instalacji wanny z lanego marmuru fachowców, a  podczas użytkowania będziesz stosował się do zaleceń jej producenta, wszystkich wymienionych problemów można będzie uniknąć.

Zamów wannę od zaufanego producenta, która stanie się prawdziwą ozdobą Twojego pokoju. A prawidłowa instalacja z zachowaniem wszelkich zasad zapewni jej długoletnią eksploatację.

 

Artykuł sponsorowany