Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 03:25
Przeczytaj!

Dlaczego wkład kominkowy żeliwny i jaki wybrać?

Żeliwo to materiał kojarzący się z trwałością i solidnością. Taki wkład do kominka to częsty wybór. Czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu?
  • 25.11.2019 18:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego wkład kominkowy żeliwny i jaki wybrać?

Za to, jak prezentuje się kominek, odpowiada głównie jego obudowa. Za jego funkcjonowanie odpowiada wkład. Ma też on pewne znaczenie estetyczne. Przez szybę wkładu można podziwiać ogień. Tradycyjnie wkłady kominkowe wykonywane były z żeliwa i wciąż takie cieszą się dużym zainteresowaniem. Są różne modele żeliwne, więc warto poszukać najlepszego.

 

Zalety wkładów kominkowych żeliwnych

Obecnie wybiera się kominki z zamkniętym paleniskiem. Ich sercem jest wkład z drzwiczkami, w których jest szyba. Wykonany z żeliwa to tradycyjna opcja i nadal chętnie wybierana. Ceni się wkłady kominkowe żeliwne za ich trwałość. Cenne jest też to, że rozgrzane oddają to ciepło bardzo długo. Ich korpusy doskonale akumulują ciepło. Charakteryzuje je odporność na zmiany temperatury powietrza.

 

Cechy ważne przy wyborze wkładów

Wybierając wkład żeliwny do kominka, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. To przede wszystkim szerokość wkładu oraz jego moc. Moc ustala się w zależności od powierzchni pomieszczenia, gdzie znajduje się kominek. Trzeba wyliczyć, jaka jest potrzebna. Później wystarczy wybrać odpowiedni model. Wkład kominkowy żeliwny może mieć różny kolor. Zwykle są to odcienie szarości oraz czerń. Szyba może być płaska albo półokrągła. Są też różne opcje, jeśli chodzi o widok ognia. Może być widoczny:

 

  • z przodu,
  • z przodu i z lewej strony,
  • z przodu i z prawej strony,
  • z trzech stron.

Wkład kominkowy – przydatne funkcje

Warto kupować wkłady żeliwne kominkowe tam, gdzie asortyment jest urozmaicony. Takim miejscem jest sklep internetowy KOMO Kominki. Ułatwieniem w wyborze jest możliwość ustawienia opcji przeglądania. Kolejnym kryterium wyboru może być też obecność dodatkowych funkcji. Możliwe jest wybranie wkładów z funkcją czystej szyby oraz z systemem spalania wtórnego. Wkład żeliwny z systemem czystej szyby łatwiej jest utrzymać w czystości. Spalanie wtórne to system zwiększający wydajność cieplną.

 

Część cech wymagających wyboru to zagadnienia praktyczne. Kwestie estetyczne to kolor oraz rodzaj szyby. Jedne i drugie wymagają przemyślenia, by ten nowy nabytek przyniósł maksimum satysfakcji.

--- Artykuł sponsorowany ---