Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 03:38
Przeczytaj!

Wiszące biokominki do... ozdoby

Kominki tradycyjne, elektryczne, biokominki to urządzenia grzewcze, które zwykle kojarzą się raczej z dużymi gabarytami. Często zamurowane lub zabudowane, niekiedy w modelach wolnostojących, rzadko wyobrażane są jako małe palniki, które można na przykład... zawiesić na ścianie.
  • 30.12.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wiszące biokominki do... ozdoby

Cel działania biokominków

Wyobrażenie o dużych gabarytach biokominków jest naturalne, ponieważ głównym ich celem jest ogrzewanie pomieszczenia lub całego domu, jeśli kominek podłączony jest do wewnętrznej sieci grzewczej. Dlatego małe modele biokominków, które można postawić na stole (biopalniki) albo powiesić na ścianie (osiągają długość najczęściej do 1 metra) okazują się dla większości osób absolutną nowością. Nie oznacza to jednak, że nie cieszą się popularnością. Wręcz przeciwnie, mniejsze i wiszące biokominki coraz częściej są wybierane przez osoby, które nie potrzebują w pomieszczeniu stałego źródła ogrzewania lub nie chcą tworzyć osobnej instalacji grzewczej. Dlatego wiszące modele dostępne np. tutaj https://www.horusbio.pl/ doskonale sprawdzą się w domkach letniskowych, góralskich, zabudowanych altanach, garażach oraz na adoptowanych strychach.

 

Element dekoracyjny?

Jednak tym, w czym wiszące biokominki królują, jest kwestia aranżacji wnętrza i jego nowoczesnej, innowacyjnej, zgodnej z aktualnym duchem mody i trendów dekoracji. Wiszące modele to atrakcyjny sposób zagospodarowania pustej ściany w salonie albo w jadalni. Doskonale sprawdzają się jako dekoracyjne uzupełnienie wolnej przestrzeni nad łóżkiem, sofą albo stołem. Modele wiszące nie są zbyt duże, a przez to pozostawiają ogromne pole do popisu dla projektantów, którzy wypuszczają na rynek bardzo oryginalne biokominki, które można dopasować do dowolnego wnętrza.

 

Alternatywa dogrzewania pomieszczenia

Mogą być też wykorzystywane jako dodatkowa forma ogrzewania pomieszczenia, zastępująca lub uzupełniająca podstawowy system grzewczy w domu. Po co rozpalać cały piec, skoro można włączyć biokominek i uzyskać ten sam efekt grzewczy? Do tego nie można zapominać, że pali się w nim rzeczywisty ogień z tą różnicą, że nie wydziela się żaden dym i sadza. Dlatego wiszące biokominki to dobry pomysł na ogrzewanie pokojów dziecięcych i sypialni.

--- Artykuł sponsorowany ---