Michałek jest mieszkańcem Piły. Tu żyje jego rodzina – ukochani rodzice, siostra Marcelinka, dziadkowie i kuzyni. W pilskim przedszkolu zawiera swoje pierwsze przyjaźnie. Michałek jest bardzo bystrym i samodzielnym chłopcem – mówi jego mama Kasia. Uwielbia samochody i majsterkowanie. W przyszłości chciałby zostać policjantem. 4 lipca 2017r. szczęśliwe dzieciństwo 5-latka i spokój całej rodziny przerwała choroba chłopca. Rodzice usłyszeli diagnozę – ciężka aplazja szpiku. Pomimo bardzo ciężkiej sytuacji Michał dzielnie i ze zrozumieniem znosi nawet najcięższe zabiegi. Chce wygrać walkę z chorobą. Rodzina i przyjaciele postanowili walczyć w imieniu nie tylko Michała, ale i wszystkich Pacjentów potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Pomóżcie! Zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy. Dla Was to chwila, a dla Pacjentów, to całe życie – apeluje rodzina Michałka.
Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W akcji weźmie udział ponad 60 wolontariuszy. Pojawimy się aż w czterech lokalizacjach, aby mogli Państwo dotrzeć do nas w jak najprostszy sposób. W każdym miejscu będą przeszkolone osoby, które odpowiedzą na każde Państwa pytanie dotyczące idei dawstwa – mówi Ewa Nawrot, pracownik Fundacji DKMS.
Akcję wspierają także instytucje, w których odbędzie się rejestracja:
16 września 2017
Inwest-Park (wejście A), ul. Dąbrowskiego 8, Piła, 10:00 - 16:00
VIVO Piła, ul. 14-go Lutego 26, Piła, 12:00 21:00
ATRIUM Kasztanowa, al. Powstańców Wielk. 99, Piła, 12:00 – 21:00
17 września 2017
Inwest-Park (wejście A), ul. Dąbrowskiego 8, Piła, 10:00 - 16:00
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, ul. Złota 1, Piła,
11:00 – 17:00
VIVO Piła, ul. 14-go Lutego 26, Piła, 12:00 – 20:00
ATRIUM Kasztanowa, al. Powstańców Wielk. 99, Piła, 12:00 20:00
Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
Napisz komentarz
Komentarze