Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak obserwować temperaturę w kolorach, jak w przystępny sposób nauczyć się geodezji, jak mierzyć poziom szczelności budynków, jak funkcjonują tachografy i transportowe środki mocujące. Wielkim powodzeniem cieszyło się programowanie Arduino oraz bezprzewodowe przekazywanie energii elektrycznej. Poza tym można było zmierzyć się z zadaniami z chemii oraz zobaczyć świat dźwięków, energię, która nas otacza oraz mikroskopię optyczną.
W tym roku uczniowie również mogli spotkać się z firmami, które współpracują z Uczelnią i skorzystać z ich pokazów m.in. z Philips Lighting Poland, który pokazał nowoczesne źródła światła; z Lenso i jego automatycznym systemem do skanowania 3D; z KM Serwis i ich diagnostyką komputerową zestawu ciągników siodłowych z naczepą; z Plastmetem i mobilnych stanowiskiem do gastronomii oraz z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w MZK w Pile oraz firmie Hjort Knudsen.
Atrakcji było mnóstwo, a wszystko rozpoczęło się od uświadomienia uczniom – dlaczego kierunki inżynierskie odgrywaj kluczowa rolę we współczesnej gospodarce (co przedstawił Prorektor – prof. nadzw. dr inż. Bolesław Ochodek). Na starcie uczniowie zmierzyli się również z pierwszym kolokwium, co pozwoliło im poczuć prawdziwą akademicką atmosferę…
--
Napisz komentarz
Komentarze