24 października br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, z Oddziałem w Pile przystąpili do realizacji. Po wejściu do ustalonego budynku przy ulicy Bydgoskiej w Pile funkcjonariusze ujawnili 11 stanowisk jednostek centralnych podłączonych online do jednostki administratora, który uruchamiał zainteresowanym różnego rodzaju gry hazardowe.
Policjanci na miejscu zatrzymali 6 mężczyzn, którzy wbrew przepisom art. 109 Ustawy Kodeksu Skarbowego uczestniczyli w nielegalnych grach hazardowych oraz dwie kobiety, które urządziły nielegalne „kasyno” wbrew przepisom art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego. Wszyscy funkcjonariusze wykonali przeszukania wszystkich pomieszczeń oraz oględziny. W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono 11 komputerów, jednostkę sterującą oraz rejestrator kamer. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy złotych. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 30 do 58 lat.
Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.
Zgodnie z nowymi przepisami, zmieniła się wysokość kar oraz rozszerzył się zakres podmiotów, które podlegają karom za łamanie przepisów ustawy. Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty urządzające nielegalne gry na automatach, ale także właściciele lokali, w których urządzane są takie gry oraz osoby, które korzystają z nielegalnych automatów.
podkom. Żaneta Kowalska
Napisz komentarz
Komentarze