Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 22:45
Przeczytaj!
Reklama

Życie komunalnika w karykaturze

Podziel się
Oceń

ENERIS Surowce przypomina, jak ważną i trudną rolę mają do wypełnienia tysiące kierowców i ładowaczy odbierających odpady z altan, osoby pracujące w sortowniach odpadów oraz odpowiedzialne za utylizację odpadów covidowych. A że robi to z przymrużeniem oka i na wesoło, warto poświęcić kilka chwil, by obejrzeć przygotowaną serię karykatur.

Kogo w pracy może pogryźć pies? Na kogo wciąż trąbią? Komu blokują drogę? Kto szuka skarbów? A kto jest Strażnikiem Planety? Komunalnicy!

12 pracowników ENERIS z całej Polski zostało bohaterami plakatów stworzonych z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej, tzw. komunalnika. To nietypowy pomysł na pokazanie tej często niedocenianej grupy zawodowej. Jak wygląda ich codzienna praca i z jakimi problemami się spotykają? Gdy inni dla utrzymania formy chodzą na siłownię, ładowacz każdego dnia wrzuca do śmieciarki nawet 17 ton odpadów. Gdy problemem jest zaparkowanie pod sklepem, wyobraźmy sobie jak wygląda jazda niemal 30-tonową i długą na 9 metrów śmieciarką. Gdy my chwalimy się naszymi pupilami w mediach społecznościowych, komunalnicy każdego dnia pilnują swoich nogawek przed rozszarpaniem.

 

- Komunalnicy wiedzą lepiej niż inni, że życie nie pachnie tylko różami, a odpady to nie śmieci, tylko cenne surowce. Niezależnie od pogody, szalejącej pandemii czy nastroju ruszają na ulice miast i wsi. Pełnią prawdziwą służbę, są tak samo niezbędni jak lekarze, strażacy czy policjanci. Spotykają się z ogromem mitów na temat swojej pracy, jak choćby te o mieszaniu odpadów w śmieciarce czy niezwykłych skarbach znajdowanych w sortowni. Nasza kampania poprzez nietypową formę ma zachęcić mieszkańców do docenienia ich pracy i może uśmiechnięcia się do załogi odbierającej odpady spod domu. - mówi Magdalena Sułek-Domańska z ENERIS, pomysłodawczyni projektu.

 

Na plakatach przygotowanych przez ENERIS zobaczymy osobę pracującą w sortowni, ładowaczy i kierowców śmieciarek, ale i mechanika, który je naprawia, osobę na co dzień zajmującą się recyklingiem baterii, utylizacją odpadów niebezpiecznych czy edukacją ekologiczną. Karykatury stworzył warszawski rysownik ze studia PioArt, dla którego zlecenie okazało się nie lada wyzwaniem.

 

- Muszę przyznać, że praca nad projektem wymagała ode mnie solidnego przygotowania. Zanim rozpoczął się sam proces twórczy, przyglądałem się pracującym ekipom i starałem zrozumieć problemy, z którymi mierzą się na co dzień. Niektóre kwestie były dla mnie zaskoczeniem, które zweryfikowało moje dotychczasowe spojrzenie na wielkie śmieciary i panów w kombinezonach. Mam nadzieję, że plakaty skłonią ludzi do refleksji nad tym jak naprawdę wygląda praca komunalników i w jak prosty sposób możemy wspomóc ich starania o porządek, który jest ważny chyba dla nas wszystkich. – podsumowuje rysownik.

Kolekcję karykatur można obejrzeć na podstronie ENERIS, a skomentować i wyrazić swoje podziękowanie komunalnikom na facebookowym profilu firmy.

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

 

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 8°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 19 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: ZdrójkowskiTreść komentarza: Też tak myślę, a szkoda, bo było to całkiem realne.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 12:12Źródło komentarza: Szwajcarskie fundusze dla Złotowa – kolejna duża szansa na rozwój miastaAutor komentarza: KuracjuszTreść komentarza: Dlaczego zaraz głupek, trzeba szukać pozytywów.Data dodania komentarza: 24.11.2024, 14:22Źródło komentarza: Szwajcarskie fundusze dla Złotowa – kolejna duża szansa na rozwój miastaAutor komentarza: ale nie oni słabiznyTreść komentarza: jeśli kiedykolwiek dostaniecie jakiekolwiek pieniądze to Wisła popłynie ,w odwrotnym kierunku.Data dodania komentarza: 24.11.2024, 14:11Źródło komentarza: Szwajcarskie fundusze dla Złotowa – kolejna duża szansa na rozwój miastaAutor komentarza: do wyżejTreść komentarza: Głupek.Data dodania komentarza: 24.11.2024, 14:08Źródło komentarza: Szwajcarskie fundusze dla Złotowa – kolejna duża szansa na rozwój miastaAutor komentarza: MiauTreść komentarza: Super, powstanie amfiteatr za 24 mln PLN, dzięki czemu będą nowe miejsca pracy, perspektywa dla młodych - rewelacja!!! Co tam jakieś uzdrowiska, komu to potrzebne?Data dodania komentarza: 23.11.2024, 23:59Źródło komentarza: Szwajcarskie fundusze dla Złotowa – kolejna duża szansa na rozwój miastaAutor komentarza: Trzeba to docenićTreść komentarza: Dobrze, że jednak wzięli się za Szwajcarskie. Choć pewnie w ich mediach to nie wybrzmi, ani przez gardło nie przejdzie. Choć co pewne w głębi duszy wiedzą, że fundamenty pod te ogromne środki przygotował Adam Pulit. Ten sam Pulit, któremu w poprzednich kadencjach z ich strony oferowano głównie kłody pod nogi i wyzwiska. A jednak, mimo wszystko, zostawił solidne podwaliny, które teraz otwierają kolejną kasę dla miasta. Ironią losu jest to, że odrzucenie się od strategii i kierunków rozwoju miasta, jakie wtedy krytykowali, teraz muszą krok w krok kontynuować. Nowa ekipa niestety nie ma zbyt dużego wyboru… Ale dobrze, niech będzie. Kibicuję im mimo wszystko, bo warto dla Złotowa. 😊Data dodania komentarza: 23.11.2024, 22:41Źródło komentarza: Szwajcarskie fundusze dla Złotowa – kolejna duża szansa na rozwój miasta
Reklamadotacje rpo
Reklama