Klub Toastmastres swoją naukę opiera na podręcznikach, których jest około 20. Zawierają one treść zaawansowaną, ale tych oprócz zaawansowanych podręczników jest jeszcze masa innych . Prowadzący spotkanie Adam Pioch jest zaawansowanym mówcą brązowym. Ukończył on podręcznik podstawowy oraz dwa podręczniki zaawansowane i jak sam przyznaje jeszcze dużo nauki przed nim.
„Na wszystko w Toastmasters jest podręcznik. My czytamy jak coś zrobić i potem próbujemy to na scenie zrobić. Ja próbuje nauczyć się jak prowadzić takie spotkania i także mówcy próbują. Wszyscy się uczą, bo dzięki temu jak się już tutaj nauczymy, we własnym miłym towarzystwie, potem gdzieś na zewnątrz nie jest to dla nas stresujące.” – mówił Adam Pioch
Członkiem klubu może zostać każdy, kto wyrazi taka wolę. Na pierwsze kilka spotkań można przyjść w roli obserwatora. Później można podjąć decyzje o członkostwie w Klubie Toastmasters . Nauka wygłaszania przemówień, czy też prowadzenia spotkań z pewnością przydaje się w życiu zawodowym, ale także w życiu codziennym.
„To jest właśnie najfajniejsze, że można przyjść w dowolnym momencie i bywając na spotkaniach po czterech spotkaniach powinniśmy się zdeklarować czy chcemy być członkiem klubu, czy nie. Oczywiście nikt tutaj nie będzie nas zmuszał.” – mówił Adam Pioch
Wypełniając kartę oraz uiszczając składkę członkowską stajemy się członkami klubu. Składka ta zostaje wysłana do USA, skąd przysyłane są podręczniki do nauki. Składka ta przeznacza jest także na magazyn Toastmasters, który raz w miesiącu przysyłany jest do domu. Spotkania klubu w czasie wakacji będą organizowane co dwa tygodnie, a po okresie wakacyjnym co tydzień. Następne spotkanie planowane jest na 29 lipca.
Napisz komentarz
Komentarze